علت زرد شدن برگ گیاهان آپارتمانی

سلااااام. خوشحالیم که با وبلاگ فروشگاه محیط زیستی ایران سبزهمراه هستید. به وبلاگ گروه محیط زیستی ایران سبز خوش آمدید. در این مطلب سعی کردیم علت های زرد شدن برگ گیاهان آپارتمانی و راه های جلوگیری از زرد شدن برگ ها را بیان کنیم. با تغییر مکان گیاه، کوددهی و آبیاری منظم میتوان از زرد شدن برگ گیاه جلوگیری کرد. شما می توانید هم اکنون با مراجعه به فروشگاه ما، انواع گل و گیاه آپارتمانی را به صورت آنلاین خریداری کنید.

علت های زرد شدن برگ های گیاهان آپارتمانی چیست؟

زرد شدن برگ گیاه آپارتمانی می‌تواند علایم مختلفی از جمله کمبود آب و نیتروژن، تنش حرارتی، آفت و بیماری‌ها و یا عوامل زیست محیطی باشد.
1- کمبود آب:
کمبود آب می‌تواند یکی از علل زرد شدن برگ باشد. در این صورت، برای بهبود وضعیت گیاه دوباره به آن آب بدهید. با این حال، اگر زردی برگ با کمبود آب همراه باشد، ممکن است به علت کمبود نیتروژن باشد، در این حالت باید به گلدان کود حاوی نیتروژن بدهید.
2- تنش حرارتی:
تنش حرارتی همچنین می‌تواند یک عامل دیگر برای زرد شدن برگ باشد. در نتیجه باید گیاه را در محیطی خنک‌تر قرار دهید.
3- آفت و بیماری:
زرد شدن برگ ممکن است همچنین به علت آفت‌ها و بیماری‌ها باشد. بهتر است گیاه را بررسی کرده و با استفاده از محصولات مخصوص حشره کشی یا داروهای ضدعفونی کننده مناسب درمان کنید.
4- عوامل زیست محیطی:
عوامل زیست محیطی مانند نور کافی، هوا و خاک مناسب نیز می‌توانند باعث زرد شدن برگ‌ها باشند. بهتر است برای گنجاندن گیاه در گلدان‌ها، یک خاک با ترکیب مناسب و حفظ مناسب فاصله گیاه از نور مستقیم خورشید را در نظر بگیرید.

خرید انواع گل و گیاهان آپارتمانی به صورت آنلاین از فروشگاه محیط زیستی ایران سبز

نحوه جلوگیری از زرد شدن برگ گل و گیاهان آپارتمانی

برای جلوگیری از زرد شدن برگ گیاه آپارتمانی، به برخی اقدامات زیر می‌توانید اقدام کنید:
1. آبیاری منظم:
به گیاه آب کافی بدهید و از خشک شدن خاک و کمبود آب جلوگیری کنید. همچنین، زیادی آب دادن هم می‌تواند باعث خفه شدن ریشه گیاه شود، بنابراین به مقدار مناسب آبدهی کنید.
2. کوددهی:
اگر زردی برگ با کمبود نیتروژن همراه باشد، باید کود حاوی نیتروژن به گیاه بدهید.
3. مکانی مناسب:

انتخاب مکانی با نور کافی برای رشد گیاه و دوری از نور مستقیم خورشید. همچنین، مطمئن شوید که مکان قرارگیری گیاه در معرض باد نباشد و جای مناسبی نسبت به سایر گیاهان داشته باشد.

خرید انواع گل و گیاهان آپارتمانی به صورت آنلاین از فروشگاه محیط زیستی ایران سبز
4. کاهش تنش حرارتی:
زمانی که دمای محیط بالاست، می‌توانید با عوض کردن مکان گیاه به جایی خنک تر و مرطوب به آن کمک کنید.
5. بررسی آفت و بیماری‌ها:
همواره باید اطراف گیاه و گلدان آن چک شود تا در صورت مشاهده آفات، برای از بین بردن آن ها اقدام شود.
با انجام این اقدامات، موفق به جلوگیری از زرد شدن برگ‌های گیاه آپارتمانی خواهید شد.
Tags: , , , , , , , , , ,

Related Posts

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
فهرست

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/iranrecy/domains/iranrecycler.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5427

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/iranrecy/domains/iranrecycler.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5427