چگونه می توان یک کافی شاپ حامی محیط زیست ایجاد کرد؟

به وبلاگ گروه محیط زیستی ایران سبز خوش آمدید. شاید شما از جمله افرادی باشید که قصد تأسیس یک کافی شاپ را داشته باشید یا می خواهید در یک کافه کار کنید و یا کافی شاپ خودتان را راه انداخته اید و این سوال را داشته باشید که چگونه می توانید، کافه خود را به یکی از معدود کافی شاپ های حامی محیط زیست و طبیعت در ایران و یا حتی جهان تبدیل کنید؟ برای پاسخ به این سوال، سعی کردیم مواردی را بیان کنیم تا با رعایت آن ها، کافی شاپ شما به کافی شاپی سبز تبدیل شود!

برای تبدیل یک کافه به یک محل حامی محیط زیست و طبیعت ، می توانید مراحل زیر را دنبال کنید:

1. مدیریت پسماند

مدیریت پسماند در کافی شاپ یکی از موارد مهم برای کاهش تاثیرات زیانبار بر محیط زیست است. برای کاهش اثرات زیانبار پسماندها می توانید آن را تفکیک کنید. از جمله جمع آوری جداگانه پسماندهای خشک، مرطوب و قابل بازیافت برای بازیافت بهتر مواد اولیه استفاده‌ کنید. از جمله موارد دیگری می توان برای مدیریت پسماند در کافه انجام داد این است که باید برنامه‌ای برای بازیافت پسماندها تبیین کرد تا مشتریان را ترغیب به شرکت در پایین آوردن پسماندها و بازیافت بیشتر آنها کنید.

2. مصرف منابع با هوشمندی

استفاده از تجهیزات پایدار و کم مصرف، نورپردازی با LED برای کاهش مصرف برق، تنظیم دمای دستگاه‌های خنک کننده برای حفظ از آب ،استفاده از لیوان‌های چند بار مصرف برای کاهش مصرف ظروف یکبار مصرف و همچنین استفاده از ست‌های قابل اعاده و ظروف شستشوپذیر می‌تواند دور ریز شدن ظروف یکبار مصرف را به کمترین حد ممکن برساند.

3. کاشتن گل و گیاه داخل کافه

با کاشت گل و گیاه در داخل کافه، احساس طبیعی و صمیمی به کافه داده می‌شود و برای جذب کردن مشتریان اهمیت زیادی دارد.
برای خرید انواع گل و گیاه مناسب برای محیط کار، می توانید فروشگاه محیط زیستی ایران سبز مراجعه کنید.

4. خرید محصولات بهداشتی زیست‌دوست

استفاده از محصولات بهداشتی بدون شیمی می‌تواند از اتلاف آلوده کننده‌های محیط زیست پیشگیری کند.

5. حمایت از محصولات محلی

پیامدهای مثبتی برای اکوسیستم محلی خواهد داشت اگر شما محصولات محلی را حمایت کنید و بهترین راه برای ذخیره‌سازی روابط جامعه محلی است.

6. رعایت اساسنامه محیط زیستی

رعایت محافظت از رودخانه ها ، درختان و محیط زیست کلی کمک می‌کند تا مشتریان کافه به شما احترام بیشتری برای پشتیبانی از محیط زیرساختی که شما آن را دارید نشان دهند.

خرید انواع محصولات محیط زیستی از فروشگاه محیط زیستی ایران سبز

7. طراحی کافه با محیط زیست همخوانی داشته باشد

طراحی کافه با رویکرد محیط زیستی از میزان روشنایی استفاده شده ، استفاده از چوب و مواد پایدار،  انتخاب کفپوش‌ها سبز، باز کردن پنجره‌ها برای اجازه به تهویه و دفع دود ناشی از فعالیت کافه و ..

8. بازدیدکنندگان کافه

اطمینان حاصل شود که بازدیدکنندگان کافه مسئولیت حفاظت از طبیعت و محیط زیست را در مجاورت کافه دارند.
با توجه به این مورد می توانید کافه خود را به یک کافه حامی محیط زیست و طبیعت تبدیل کنید.

 

Tags: , , , , , , , , ,

Related Posts

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
فهرست