سطل زباله‌ی دریایی پلاستیک را می‌بلعد!

به وبلاگ گروه محیط زیستی ایران سبز خوش آمدید. در این مقاله سعی کردیم تا از اختراع جدید و جالب محیط زیستی  برای زباله های دریایی و بازیافت آن صحبت کنیم. سطل زباله‌ی دریایی ساخته شده که پلاستیک را از دریا جذب می‌کند.این سطل‌ به قایق متصل شده و و با استفاده از یک پمپ زباله را جذب می‌کنند.
شما میتوانید از محصولات گروه ما که در راستای بازیافت و زباله های سیگار تهیه شده است بازدید فرمایید. این محصولات همگام با محیط زیست این امکان را فراهم میکند که شما زباله فیلتر سیگار را در مکان های عمومی به زمین نیاندازید و یا مکان هایی که دسترسی به سطل زباله نیست میتوانید از این محصول استفاده کنید.

سطل زباله دریایی

محققان یک سطل زباله‌ی دریایی و زیرآبی ساخته‌اند که تکه‌های پلاستیک را از دریا جذب می‌کند. این سطل زباله به مراحل پایان تحقیق رسیده و در اوایل سال آینده میلادی در ۱۷ کشور عرضه می‌شود.

این سطل زباله دریایی توسط دو موج‌سوار استرالیایی به نام‌های «اندرو ترتون» و «پیت کگلینسکی» اختراع شده است. این دو نگران انباشت آلودگی در اقیانوس‌ها هستند. این یک معضل جهانی است و نمود آن را به وضوح می‌تواند در آب‌های کثیف اطراف ریو دید.

این سطل‌ها به قایق متصل شده و زیر آب فرو برده می‌شوند و با استفاده از یک پمپ زباله را از سطح آب دریا جذب می‌کنند. وقتی این سطل‌ها پر می‌شود، می‌توان آنها را خالی و زباله‌های پلاستیکی را بازیافت کرد.

کگلینسکی می‌گوید: «این سطل هر چیز شناور در آب را مثل بطری‌های پلاستیکی، کاغذ، نفت، سوخت و مایعات شوینده را می‌گیرد.» آزمایش‌ها نشان داده که این سطل زباله‌ی دریایی برای ماهی‌ها هیچ خطری ندارد، چون ماهی‌ها آنقدری به سطح آب دریا نزدیک نمی‌شوند که توسط این سطل کشیده شوند.

به فروشگاه محیط زیستی ما سر بزنید..

طی هفته های گذشته، این تیم اجازه گرفت که جدیدترین نمونه سطل زباله‌ی دریایی را در جزایر بالئاری اسپانیا آزمایش کند. نیروی پمپ این سطل با انرژی خورشیدی تامین می‌شود. وقتی این طراحان میزان قدرت و ویژگی‌های بر آب مانی این نمونه آزمایشی جدید را کاملا آزمایش کردند، تولید آن با همکاری یک شرکت فرانسوی آغاز می‌شود.

منبع: New Scientist

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Related Posts

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
فهرست